E-Okul Karne Notları ve Başarı Belgesi Öğrenme

E-Okul karne notları Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden öğrenilebilmektedir. Dönem sonlarında öğretmenler tarafından girilen notlar e-okul sistemi kullanıcıları olan öğrenci ve velilerin gözlem yetkisine açılır ve bu sayede öğrencinin 5 üzerinden karne notu ve 100 üzerinden dönem sonu ders puanı gözlemlenebilir.

e-okul karne notları

E-Okul Karne Notları

E-Okul Karne Notu Nasıl Öğrenilir?

Karne notunu öğrenmek için e-okul veli bilgilendirme sistemi girişi yapmanız gerekir. Sisteme giriş için yukarıdaki resmi veya resmin altındaki bağlantıya tıklayın. Sonrasında açılan ekranda resimdeki güvenlik rakamlarını, öğrenci okul numarasını ve öğrenci tc kimlik numarasını girin. Sisteme girişin ilk aşamasını geçtikten sonra e-okul vbs güvenlik ekranına geleceksiniz. Bu ekranda da bazı öğrenci kimlik sorularını cevaplayıp öğrenci fotoğrafını seçeceksiniz ve ana ekrana geleceksiniz.

e-Okul Karne Notlarını Nasıl Görürüm?

e-okul karne notunu görebilmek için ekranın sol tarafında yer alan menüden “Not Bilgisi” bağlantısına tıklamanız gerekmektedir. Bağlantının nerede yer aldığını görmek için aşağıdaki resme bakabilirsiniz.

e-okul ekranında not bilgisi bağlantısının yeri

Dönem sonu notları açılan ekranın en sağ tarafında yer alır. Birinci dönem sonunda 1 tablo vardır, yılsonunda ise iki tablo görünür. Her dönem için bir not tablosu vardır. Not tablosunda öğrencinin o dönem aldığı dersler ve sınav puanları yer alır. Dönem sonunda belirlenen ve karneye yansıyacak notlar ise tablonun en sağında “Notu ve Puanı” başlığı altında yer alır. İşte e-okul karne notları bunlardır. Nasıl göründüğünü anlayabilmek için aşağıdaki resme bakabilirsiniz.

e-okul donem sonu notları görüntüsü

Notlarım Başarı Belgesi Alıyor mu?

e-Okul üzerinden karne notlarınızı gördükten sonra başarı belgesi alıp alamayacağınızı veya hangi başarı belgesini alacağınızı merak etmiş olabilirsiniz. Notlarınızın ödülü olarak takdir veya teşekkür belgesi almaya hak kazanmış olabilirsiniz. Takdir veya teşekkür belgesi alma durumu belirli bir hesaplama yöntemiyle belirlenir. Başarı belgesi alma durumunuzu Takdir Teşekkür Hesaplama sayfamızdan görebilirsiniz.

2 Yorum

  1. bıla_bıla 30 Temmuz 2013 Reply
  2. servet 31 Temmuz 2013 Reply

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.