E-Okul Kontenjan Sorgulama Giriş ve Genel Bilgiler

E-Okul Kontenjan Sorgulama hizmeti Milli Eğitim Bakanlığı tarafından online olarak sunulmaktadır. Sistemde okul boş kontenjan bilgileri ve taban puan bilgileri yer almaktadır. Söz konusu bilgilere ulaşım için herhangi bir şifre veya kullanıcı adı gerekmemektedir. Sorgulama ekranına aşağıdaki resme veya resmin altında yer alan bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

e-okul kontenjan sorgulama

E-Okul Kontenjan Sorgulama

E-Okul kontenjan sorgulama nasıl yapılır ?

Okul kontenjan ve taban puan sorgulaması için yapılması gerekenler aşağıda adım adım anlatılmıştır.

Genel Müdürlük: Sorgulamaya başlamak için öncelikle Genel Müdürlük seçimi yapılması gerekmektedir. Sağ tarafta bulunan küçük oka tıklanmasıyla Fen ve Sosyal Bilimler Liseleri, Anadolu Liseleri, Anadolu Öğretmen Liseleri, Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri, Dini Liseler şeklinde okul türlerini belirten bir liste açılmaktadır. Bu listeden aradığınız okul türünü seçiniz.

İl: Genel Müdürlük seçiminden sonra aradığınız okulun ilini seçmeniz gerekecektir. Sağ taraftaki oka tıklayarak açılan listeden il seçimini yapınız.

İlçe: İl seçimini yaptıktan sonra aradığınız okulun ilçesini seçmeniz gerekecektir. Sağ taraftaki oka tıklayarak açılan listeden ilçe seçimini yapınız. Bu adımda “Tümü” seçimi yaparak tüm ilçelerde yer alan okul listesine de ulaşmanız mümkündür.

Okul: İlçe seçiminden sonra son adım olarak aradığınız okulun ismini bulmanız gerekecektir. Bu adımda okul ismini göremiyorsanız önceki adımları doğru olarak tamamladığınızdan emin olunuz. Eğer adımlarda bir sorun olmadığını düşünüyorsanız ilçe seçiminde belirli bir ilçe seçmek yerine “Tümü” şeklinde ilçe seçimi yapmayı deneyiniz. Sorgulama yapmak istediğiniz okulu bulup seçtikten sonra “Listele” butonuna tıklayınız.

Tüm adımları başarılı olarak tamamlamanız halinde e okul ekranında sınıf taban puanları ve kontenjan bilgileri listelenecektir.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.