E-Okul Lise ve E-Okul Lise Giriş

E-Okul lise işlemleri e-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Lise diye tabir edilen okul bölümünün resmi adı orta öğretimdir. Dolayısıyla e-okul sistemi üzerinde lise yerine orta öğretim ifadesini görebilirsiniz. Bu durumda lise işlemleri olarak bu ifadeyi dikkate almanız gerekecektir.

e-okul lise

E-Okul Lise Giriş İşlemleri

e-Okul lise giriş ekranı ile e-okul vbs giriş ekranı aynıdır. Dolayısıyla e-okul lise girişi yapabilmek için e okul veli bilgilendirme ekranına gitmeniz gereklidir. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak giriş ekranına ulaşabilirsiniz.

E-Okul Lise Giriş

Giriş İşlemleri Nasıldır?

e-Okul girişi iki aşamalıdır. Birinci aşamada resimdeki güvenlik rakamları, örenci tc kimlik no ve öğrenci okul no girilir. İkinci aşama e-okul vbs güvenlik ekranıdır. Burada da öğrenci kimlik bilgilerinden 2 adet soru cevaplanır ve öğrenci fotoğrafı seçimi yapılır. Bu aşamalardan geçtikten sonra e okul veya lisede okuyanlar için e-okul lise ana ekranına ulaşılır.

E-Okul Lise İçerisindeki Bilgiler

Lise kullanıcıları için e okul vbs sisteminde yer alan bilgiler ilköğretimde okuyanlar için olan bilgilerle paralellik taşır. Bu bilgiler kısaca ders notları, devamsızlık bilgileri, dönem sonu notları vb. okula yönelik bilgilerdir. Buna ek olarak lise öğrencilerine özel olarak girilen sınavlarla ilgilei de menüler bulunabilir. Burada dönemsel olarak tablolar veya menülerde değişimler gözlemleyebilirsiniz.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.