E-Okul MEBBİS Girişi ve MEBBİS Genel Bilgiler

MEBBİS Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın kısaltılmış halidir. E-Okul MEBBİS girişi sayesinde e-okul veli bilgilendirme sistemi ve e-okul yönetim bilgi sistemine giriş yapabilirsiniz. E-Okul sistemiyle birlikte pek çok daha farklı online hizmet MEBBİS tarafından sunulmaktadır. Aşağıda Bilgi İşlem Daire Başkanlığı sorumluluğu altında bulunan hizmetlerin listesi yer almaktadır.

MEBBİS modülleri

Devlet Kurumlari Modülü
e-Yatırım İşlemleri
Meis Modülü
Meis Sorgu Modülü
e-Alacak Modülü
e-Burs Modülü
Evrak Modülü
Tefbis
Kitap Seçim Modülü
Döner Sermaye Modülü
EgiTek Sınav Modülü
Sosyal Tesis Modülü
e-Mezun
İlköğretim Kurum Standartları Modülü
Özel MTSK Modülü
Özel Öğretim Kurumları Modülü
Özürlü Birey Modülü
RAM Modulu
TKB Modülü
Öğretmenevleri Modülü
Performans Yönetim Sistemi
EBİTEFO-BİTEFO Modülü
MEB İnternete Erişim Modülü
Öğretmenevi Faaliyet Modülü
Faaliyet Modülü
Yönetici Modülü
Okul Gelişim Programı Modülü
Mal,Hizmet ve Yapım Harcamaları

MEBBİS Hizmetleri

MEBBİS ana sayfası üzerinde ulaşabileceğiniz hizmetlerin listesine aşağıda yer verilmiştir. MEBBİS sayfasının açılmasıyla birlikte ana sayfanın sol üst kısmında aşağıdaki hizmet bağlantıları gözlemlenmektedir.

Personel İşlemleri
e-Okul
E-Akademi
Halk Eğitim
Açık Öğretim Kurumları
e-Yurt
e-Taşınır

E-Okul MEBBİS Menüsü ve MEBBİS Üzerinden E-Okul Servislerine Erişim

MEBBİS anasayfası açıldığında yukarıdaki hizmet listesi ziyaretçiye sunulmaktadır. E-Okul servislerine ulaşmak için ilgili bağlantılardan e-Okul bağlantısı tıklanır. e-Okul bağlantısının tıklanması sonucu aşağıdaki resimdeki gibi bir görüntü ortaya çıkacaktır.

MEBBİS ekranında e-Okul menüsüne tıklanınca elde edilecek görüntü

MEBBİS anasayfasında yer alan e-Okul menüsü

e-Okul menüsü altında resimde de görülebileceği üzere e-Okul Kullanıcı Girişi ve Veli Bilgilendirme Sistemi bağlantıları yer alır. Bu bağlantılar e okul sistemini oluşturan iki modülü göstermektedir.

e-Okul Kullanıcı Girişi: Bu bağlantı sizi E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi’ne götürecektedir. E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi okul yöneticileri, öğretmenler ve idareciler tarafından kullanılır. Veri girişi modülü olup okul, öğrenci ve not bilgileri buradan girilmektedir.

Veli Bilgilendirme Sistemi: Bu bağlantı sizi E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi‘ne götürecektir. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi veliler ve öğrenciler için oluşturulmuştur. Veri gözlem modülü olup öğrenci not, devamsızlık ve ders bilgileri buradan gözlemlenebilmektedir.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.