E-Okul Mebbis Öğrenci Girişi

E-Okul Mebbis Öğrenci Girişi için yapmanız gereken şey MEBBİS sayfasına girmektir. Sisteme girdikten sonra e-Okul bağlantısına tıklayın. Sonrasında karşınıza çıkan ekranda Veli Bilgilendirme Sistemi bağlantısını göreceksiniz. Buna tıklayın ve açılan ekrana sırasıyla resimdeki güvenlik rakamlarını, öğrenci TC kimlik numarasını ve okul numarasını girin. Fakat tüm bunları yapamam kısa yoldan giriş yapmak istiyorum diyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

e-okul mebbis girişi

Sisteme Giriş

Mebbis Nedir ?

MEBBİS Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri demektir. Bu sistem içerisinde pek çok modül bulunmaktadır. Her ne kadar e-okul modülleri MEBBİS kapsamında değilse de e-okul Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’na bağlı olduğundan MEBBİS sayfasından öğrenci girişi için bağlantı verilmiştir. MEBBİS sistemiyle ilgili ayrıntılı bilgiye E-Okul Mebbis Giriş yazısından ulaşabilirsiniz.

E-Okul Nedir ?

E-Okul iki modülden oluşan bir veri giriş platformudur. Bu sistem üzerinde okulların, öğretmenlerin ve öğrencilerin bilgileri bulunur. Okul yöneticileri ve öğretmenlerin veri giriş yetkisi vardır. Notlar, devamsızlık durumu projeler, karne notları vb. veriler girerler. Bu bilgi girişleri E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden olur.

Veliler ve öğrenciler ise sadece gözlem yapabilirler. Herhangi bir veriyi veya bilgiyi değiştiremezler. Öğrenci ve veliler ise e-okul girişini E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden yaparlar. İşte E Okul MEBBİS Öğrenci Girişi de bu modüle giriş yaptırmaktadır.

1 Yorum

  1. esma 06 Haziran 2014 Reply

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.