E-Okul mobil uygulaması var mıdır?

E-Okul sistemi için telefon veya tablet cihazlara indirilebilecek resmi bir mobil uygulama veya aplikasyon bulunmamaktadır. Bazı kişiler veya kurumlar Android veya iOS olarak mobil e-okul uygulaması yazmış olabilirler ancak bu uygulamalar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından veya resmi olarak yetkilendirilmiş bir kurum veya kişi tarafından yazılmamıştır.

Mobil cihazlar için resmi olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilmiş 2 tip hizmet bulunmaktadır. Bunlar E-Okul Mobil Bilgilendirme Servisi ve Mobil Uyumlu E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi hizmetleridir.

E-Okul Mobil Bilgilendirme Servisi

Bu hizmet SMS aracılığıyla ve belirli periyotlarda velilere öğrencileri hakkında mesaj gönderilmesi hizmetidir. E-Okul Mobil Bilgilendirme Servisi hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Mobil Uyumlu E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi hizmetine mobil cihazlardan eriştiğinizde tarayıcı ekranı otomatik olarak mobil arayüze yönlendirilmektedir. Bu sayede site görünümü olarak mobil ortamiçin özel hazırlanmış şekilde e-okul menüleri ve bilgileri gözlemlenebilmektedir. Eğer mobil cihazınızda da masaüstü görünüm elde etmek istiyorsanız ilgili yazımızı okumak için tıklayınız.