E-Okul Öğrenci Bilgileri Giriş ve Sorgulama

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi içerisinde öğrencilere ait pek çok bilgiye ulaşmak mümkündür. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi bünyesindeki bilgiler 3 ana başlık altında toplanmıştır. Bunlar sırasıyla Sınav Bilgileri, Öğrenci Bilgileri ve Seçmeli Ders Seçim İşlemleri şeklindedir.

Öğrenci Bilgileri’ne Erişim İçin E-Okul Girişi

E-Okul Öğrenci Bilgileri menüsüne ulaşabilmek için öncelikle e-okul girişi yapılmalıdır. E-Okul VBS anasayfası üzerinde yer alan E-Okul VBS Veli Girişi veya E-Okul VBS Öğrenci Girişi bağlantılarını tıklayarak e-okul vbs hizmet ekranı açılır. Burdan sonra iki aşamalı e-okul giriş adımları geçilmelidir. Eğer öğrenciyseniz ve e-okul girişi ile ilgili merak ettiğiniz konular varsa E-Okul Öğrenci Girişi yazısını da okuyabilirsiniz.

E-Okul VBS Giriş 1. Adım: Bu adımda sistem sizden sırasıyla Resimdeki Güvenlik Rakamları, Öğrenci TC Kimlik No ve Öğrenci Okul No bilgilerini isteyecektir. Bu bilgileri doğru olarak girmeniz durumunda e-okul girişinin 2. adımına gelirsiniz.

E-Okul VBS Giriş 2. Adım: Bu adım VBS Güvenlik Ekranı adımıdır. Bu ekranda bilgilerine ulaşmak istediğiniz öğrenci hakkında 2 adet kimlik bilgisi sorusu ile 1 adet fotoğraf eşleme sorusu sorulur. Bu soruları doğru cevaplamanız ve doğru foto seçimi yapmanız durumunda E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi hizmetine giriş işlemini başarıyla sağlamış olursunuz.

E-Okul Öğrenci Bilgileri Nerededir ve İçinde Hangi Bilgiler Bulunmaktadır?

E-Okul VBS hizmet ekranının sol bölümünde erişebileceğiniz ekranların bağlantıları bulunmaktadır. Bu bağlantılar 3 ana başlıkta toplanmıştır. Ekranın sol tarafında alt alta olacak şekilde aşağıdaki bağlantıları görebilirsiniz.
Sınav Bilgileri
Öğrenci Bilgileri
Seçmeli Ders Seçim İşlemleri
Öğrenci Bilgileri’ne erişim için Öğrenci Bilgiler bağlantısına tıklayınız açılan ekranda aşağıdaki bağlantılar gözlemlenebilecektir.

Duyurular
Devamsızlık Bilgisi
Not Bilgisi
Haftalık Ders Programı
Sınav Tarihleri
Aldığı Belgeler
Okuduğu Kitaplar
Davranış Notları
Yıl Sonu Notları
Diploma Puanı
Nakil Durumu

Söz konusu menü adımları içerisinde yer alan ve ayrıntısına ulaşmak istediğiniz öğrenci bilgisi için ilgili bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

E-Okul Öğrenci Bilgisi menü adımı ve bağlantılarıyla ilgili görsel bilgi almak için aşağıdaki resme bakabilirsiniz.

e-okul ögrenci bilgileri ekran görüntüsü

e-Okul Ögrenci Bilgileri menüsüne ait ekran görüntüsü

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.