E-Okul Öğrenci Girişi

E-Okul öğrenci girişi E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden yapılmaktadır. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ya da bir diğer deyişle E-Okul VBS her ne kadar isminde “veli” kelimesini barındırsa da bu sistem aynı zamanda öğrencilere de açıktır. E-Okul öğrenci girişi yaparak not bilgileri, devamsızlık durumu, sınav sonuçları, proje sonuçları vb. bilgilere ulaşabilmek mümkündür. E-Okul sistemine öğrenci olarak giriş yapabilmeniz için iki aşamalı bir süreci tamamlamanız gereklidir.

E-Okul Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

E-Okul öğrenci giriş ekranına ulaşabilmek için bilgisayarınızda bulunan web tarayıcısına https://e-okul.meb.gov.tr/ilkogretim/veli/iov00001.aspx yazabilir veya ana sayfamızda bulunan kırmızı renkli E-Okul Öğrenci Girişi butonuna tıklayabilirsiniz. Giriş ekranına geldiğiniz zaman karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkar.

e-okul öğrenci girişi

Bu ekranda sırasıyla resimdeki güvenlik rakamları, öğrenci kimlik numarası ve öğrenci okul numarası bilgilerini girmeniz gerekir. Bu bilgileri doğru olarak girdikten sonra e-okul öğrenci girişi işleminin ikinci safhasına gelirsiniz. Bu da e-okul vbs güvenlik ekranıdır.

E-Okul Öğrenci Girişi İşleminin Güvenlik Adımı

E-Okul VBS Güvenlik ekranında sizden bazı sorulara cevap vermeniz ve öğrenci resmini seçmeniz istenir. Sorulan sorular nüfus cüzdanına bakarak yanıtlayabileceğiniz cinstendir. Bu yüzden aile sıra no, cilt no, nüfusa kayıtlı olunan ilçe gibi bilgileri bilmiyorsanız mutlaka yanınızda kimliğinizi hazır bulundurun. Güvenlik ekranında herhangi bir soru yanlış cevaplanırsa sistem sizi dışarı atar ve e-okul öğrenci girişi için en başa dönersiniz.

Giriş İşlemleri Esnasında Karşılaşabileceğiniz Sorunlar

E-Okul sistemine öğrenci girişi yaparken pek çok alana veri giriş yapmanız talep edilmektedir. Bu alanlara yanlış veya eksik bilgi girmeniz durumunda sisteme giriş yapamayabilirsiniz. E-Okul Öğrenci girişi yaparken karşılaşabileceğiniz sorunların önüne geçebilmek için aşağıdaki tavsiyelere göz atmanız sizler için faydalı olabilecektir.

  1. Resimdeki Rakamlar kısmını doğru girdiğinizden emin olun.
  2. Öğrenci TC Kimlik No ve Öğrenci Okul No kısımlarını doğru girdiğinizden emin olun.
  3. E-Okul VBS Güvenlik ekranında öğrenci kimlik bilgileri sorulduğundan, eğer kimlik bilgilerine hakim değilseniz öğrenci kimliğini hazır bulundurun.
  4. Öğrenciye ait resim seçimin doğru yaptığınızdan emin olun.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.