E-Okul Öğrenci Girişi Sırasında En Çok Yapılan Hatalar

E-Okul Öğrenci Girişi sırasında e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinde öğrenciler tarafından bazı hatalar gerçekleştirilmektedir. Bu hatalar sebebiyle öğrenciler sisteme girişte problem yaşamaktadırlar. Yaşlarının da küçük olması sebebiyle sinirli olarak şikayetler yazmakta ve sitem etmektedirler.

e-okul öğrenci giriş sorunu

Siz hata yapmıyor olsanız bile sistemsel aksaklıklar olabilir. Bu durumda tabi ki haklısınız ancak “e-okul açılmıyor” veya “e-okul çalışmıyor” şeklinde şikayet etmeden önce lütfen aşağıda belirtilen hataları yapmadığınızdan emin olun.

Nedir Bu Hatalar ?

1. Eksik Bilgi Girilmesi: En çok yapılan hatadır. E-Okul Veli Bilgilendirme sistemi üzerinden e-okul öğrenci girişi yaparken sizden 3 alana bilgi girişi yapmanız istenmektedir. Bu alanlara sırasıyla güvenilik resmi, TC kimlik numarası ve okul numarası girmelisiniz. Bu alanları mutlaka eksiksiz ve doğru olarak girmelisiniz. Yoksa sistem hata verir ve sizin erişim isteğinizi reddeder.

2. Yanlış Bilgi Girilmesi: Bir diğer çok yapılan hata da budur. E-Okul öğrenci girişi yaparken sistem sizden güvenlik kodunu istiyor. Güvenlik kodunun olmasının sebebi zararlı yazılımlar tarafından sürekli olarak giriş yapılmasının önüne geçilmesi ve sistemin hacklenmesini engellemektir. Maalesef günümüzde internette pek çok virüs vardır. Bu virüsler internette dolaşarak şifreleri kırar ve sistemleri çökertirler. Güvenlik resmi de bu tehlikeye karşı alınmış bir tedbirdir.

Şimdi E-Okul Öğrenci Girişi Yapın

Uyarıları dikkate aldınız ve artık sisteme giriş yapmaya hazırsınız. Şimdi aşağıdaki resme veya metin bağlantısına tıklayın ve sisteme giriş yapmayı deneyin. Açılan ekranda istenen bilgileri girin ve e okul’a girin.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.