E-Okul Öğretmen girişi şifremi unuttum ne yapabilirim?

E-Okul Öğretmen Girişi, E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden sağlanmaktadır. Bu sistemde maalesef giriş şifrenizi unuttuğunuz zaman kullanabileceğiniz bir hatırlatma veya “Şifremi Unuttum” hizmeti bulunmamaktadır. Bu sebeple öğretmenlerimiz şifrelerini unuttuğu zaman nerden ve nasıl şifre alacaklarını bilememektedirler.

üzgün öğretmen

E-Okul öğretmen girişi şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Eğer e-okul öğretmen giriş şifrenizi unuttuysanız bu durumda yapılması gereken tek şey okul idaresiyle irtibata geçmektir. Okul idaresinden size yeni bir şifre atanmasını talep etmeniz gerekiyor. Okul idaresi de bu durumu insanlık hali deyip anlayışla karşılayabilir zira hepimiz insanız. Ancak tabii ki bu durumun sürekli tekrar etmemesi lazım. Bu yüzden bu konuda öğretmenlerin dikkatli ve tedbirli olması doğru olacaktır.

Şifre unutma ihtimaline karşı nasıl tedbir alabilirim?

Şifre unutma ihtimaline karşı en güzel tedbir şifreyi bir yere not etmektir. Burada dikkat edilmesi gereken husus şifrenizi başkalarının kolayca bulabileceği bir yere değil sadece sizin bildiğiniz bir yere örneğin not defterinin bir köşesine yazmaktır. Cep telefonu veya bilgisayar her ne kadar uygun olsa da elektronik cihaz olduğundan veri kaybına ve çalıntı durumunda maruz kalabilir ve başkalarının görmesine açık hale gelebilir. Sizin şifrenizi de başkasının kullanması Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri Kullanıcı Taahhütnamesi hükümlerine aykırılık gösterecektir.

E-Okul Öğretmen sistemiyle ilgili diğer merak ettiğiniz konuları E-Okul Öğretmen yazısından okuyabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için buraya tıklayınız.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.