E-Okul Öğretmen Girişi ve Genel Bilgiler

E-Okul Öğretmen Girişi, e-okul yönetim bilgi sistemi üzerinden sağlanmaktadır. E-Okul sistemine bilgi giriş yetkisi okul yöneticileri ve öğretmenlere verilmiştir. Eğer öğretmen iseniz ve sisteme giriş yapmak istiyorsanız aşağıda bulunan resme veya resmin altında bulunan yazıya tıklayarak E-Okul Öğretmen Girişi yapabilirsiniz.

e-okul öğretmen

E Okul Öğretmen Girişi

E-Okul Öğretmen Girişi İçin Gerekenler

Sistem girişi sadece yetkili kişiler için olduğundan giriş yapabilmek için aşağıda ayrıntısı verilen bilgiler sizden istenecektir. Bu bilgiler kişiye göre değişmekte olup bireysel öğretmen erişim bilgileriniz için okul yönetimiyle irtibata geçmeniz gerekebilir.

Giriş Kodu: Giriş kodu alanına, bu alanın üstünde bulunan rakamı yazınız. Her bağlantıda bu rakam değişecek ve yeni rakamı bu kutucuğa yazmanız gerekecektir.

Kullanıcı Adı: İlgili birimce verilmiş olan Kullanıcı Adını ilgili kutucuğa yazınız.

Şifre: İlgili birimce verilmiş olan şifreyi bu kutucuğa yazmanız gerekmektedir.

Sisteme Giriş Yaptıktan Sonra

Giriş yaptıktan sonra karşınıza bir ekran gelecektir. Bu ekranda e-okul modülleri görülmektedir. Bu kısımda kullanıcı; şifre değişikliği yapabilir, e-okul haberlerine ya da diğer bilgilere erişebilir.

E-Okul’da Öğretmenler İçin Neler Var?

E-Okul sistemi öğrenci verilerinin merkezi olarak toplandığı bir sistemdir. Bu sisteme veri girişleri en çok öğretmenler tarafından yapılır. Öğretmenler öğrencilere ait devamsızlık, sınav notları, başarı belgeleri, projeler, okunan kitaplar vb. bilgilerin girişini yapmaktadır. Okulda görülecek haftalık ders programı da yine öğretmenler tarafından girişi yapılan alanlardan birisidir.

E-Okul Sisteminin Öğretmen, Veli ve Öğrenci İlişkisine Getirdiği Yeni Boyut

Öğretmenler tarafından e-okul ya da E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi içerisinde girilen veriler daha sonra E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi vasıtasıyla veliler ve öğrencilerin gözlemine açık hale gelebilmektedir. Bu sayede veliler öğrencilerine ait bilgileri okula veya veli toplantısına gelmeden öğrenebilme imkanına sahip olur. Öğrenciler ise 7/24 açık olan e-okul sistemi sayesinde öğretmenler tarafından girilen bilgileri sınıf ortamından bağımsız olarak görebilme imkanına kavuşmuş olur. Cep telefonuna SMS olarak bildirim almak isteyen veliler eğer isterlerse belirli bir ücret karşılığında ayrıca E-Okul Mobil hizmetinden de istifade edebilirler.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.