E-Okul VBS Seçmeli Ders Seçim İşlemleri

E-Okul VBS seçmeli ders seçim işlemleri, seçmeli ders seçme imkanı sunulan öğrenciler için düzenlenmiş bir online hizmettir. Hizmete ulaşmak için e-okul vbs ekranından giriş yapmak gereklidir.

Seçmeli Dersler Nasıl Seçilir?

Seçmeli dersler ekranına gelebilmek ve ders seçimi yapabilmek için adım adım yapmanız gerekenlere aşağıda yer verilmeye çalışılmıştır.

Önce VBS ekranına girelim

Ders seçim ekranına ulaşmak için öncelikle e okul vbs sayfasına gidip öğrenci bilgilerini girmeniz gerekir. Seçmeli ders seçim ekranına ulaşmak için iki aşamalı giriş adımını geçmeniz gerekiyor. Giriş işlemleriyle ilgili ayrıntılı bilgiyi E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş yazısında bulabilirsiniz.

Seçmeli ders seçimini yapalım

Güvenlik adımlarını geçtikten sonra ekranın sol tarafındaki menüde E-Okul VBS Seçmeli Ders Seçim İşlemleri adımını görebilirsiniz. Bu linke tıklayınca aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır.

e-okul vbs secmeli dersler

Bu ekranı tanıtmak gerekirse; en sol kolonda seçim yapılan dersin seçim sırası yer alır, ikinci kolonda seçim yapılabilecek dersin adı, üçüncü kolonda dersin kaç kez alınabileceği ve dördüncü kolonda da dersin haftada kaç saat olduğu bilgisi yer alır.

Sistem size 10 adet ders seçme yetkisi vermiştir. Kendinizce belirlediğiniz öncelik sırasına göre seçiminizi yapınız. Burada en çok alınmasını istediğiniz ders için 1. Tercih seçmeli ve azalan isteğe göre tercih sırasını artırmalısınız. Seçimlerinizi bitirdikten sonra Kaydet butonuna basarak merkezi veri tabanına seçmeli ders tercihlerini iletmiş olursunuz.

7 Yorum

  1. veysel karadavut 20 Eylül 2013 Reply
  2. servet 01 Ekim 2013 Reply
  3. Cemile 17 Kasım 2013 Reply
    • e-okulvbs.com site 17 Kasım 2013 Reply
  4. KILIÇ 19 Haziran 2014 Reply
  5. Ela 23 Haziran 2014 Reply
  6. Melisa 01 Eylül 2014 Reply

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.