E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, resmi ve özel ilköğretim okullarındaki öğrencilerin velilerine yönelik olarak hazırlanmış bir online hizmettir. Sisteme giriş yapabilmek için https://e-okul.meb.gov.tr/ilkogretim/veli/iov00001.aspx adresini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

e-okul veli bilgilendirme sistemi

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi İçinde Hangi Bilgiler Bulunuyor?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi bünyesinde aşağıdaki bilgiler yer almaktadır:

Duyurular : Okul yöneticileri ya da öğretmenler tarafından size ulaştırmak istenilen duyurular yer almaktadır. Bireysel bazda ya da toplu duyurular,

Ders Programı : Ders programı, ders başlangıç ve bitiş saatleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı,

Devamsızlık Bilgileri : Dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar,

Not Bilgileri : Öğrencinin okulda aldığı sınav, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar,

Sınav ve Proje Bilgileri : Öğrencinin hangi dersten ne zaman sınav olacağı ve projesini teslim edeceği tarihler

Sisteme Girişte İstenen Bilgiler

Sistemem girişte 3 farklı alan bilgi girişi yapılması gerekmektedir. Bunlar sırasıyla Resimdeki Güvenlik Rakamları, Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No bilgileridir.

Şimdi Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No bilgilerinin ayrıntısına değinelim.

  • Öğrenci T.C. Kimlik No : İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır. T.C. Kimlik Numarası bulunamayan öğrenciler için e okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numara kullanılmaktadır.
  • Öğrenci Okul No : Okula kayıt sırasında verilen numaradır.Her öğrencinin mutlaka bir okul numarası bulunmaktadır.Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmesi gerekir.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.