E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş işlemini yapabilmek için öncelikle MEB e-okul giriş ekranının açılması gerekmektedir. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ekranını açma için aşağıdaki resme veya resmin altındaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

e-okul veli bilgilendirme sistemi giriş

Sisteme Giriş

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş Ekranı

Giriş ekranına geldiğinizde sizden 3 farklı alana bilgi girişi yapmanız istenecektir. Bunlar sırasıyla Resimdeki Güvenlik Rakamları, Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No alanları olacaktır. Velisi bulunduğunuz öğrencinin kimlik numarası ve okul numarasını gerekli alanlara girin. Güvenlik rakamlarıyla birlikte 3 alana doğru bilgileri hatasız şekilde girdiğiniz takdirde e-okul veli bilgilendirme sistemi giriş işleminin ilk yarısını tamamlamış olursunuz.

Girişin İkinci Kısmı

e-Okul VBS ana giriş ekranından yaptığınız giriş aslında e-okul veli bilgilendirme sistemi giriş işleminin aslında sadece yarısına tekabül etmektedir. Bu adımdan sonra bir de e-okul vbs güvenlik ekranında istenen bilgileri girmeniz gerekiyor. Bu ekranda öğrenci kimlik bilgilerinden birkaç soru cevaplamanız ve öğrenci foto seçimi yapmanız gerekiyor. VBS güvenlik ekranından da başarıyla geçerseniz e-okul veli bilgilendirme sistemi giriş işleminin ikinci yarısını da tamamlamış olursunuz.

Sistemin Hakkında Kısa Bilgiler

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi aynı zamanda e okul vbs ekranı olarak da anılmaktadır. VBS kelimesi Veli Bilgilendirme Sistemi teriminin ilk harflerinden oluşur. Bu sistem velilere öğrencilerinin okul bilgilerini takip edebilme imkanı tanımaktadır. Sistemin veliler açısından en güzel yanı ücretsiz olması ve 7 gün 24 saat internet üzerinden erişilebilir olmasıdır.

Giriş Sorunları mı Yaşıyorsunuz?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş sorunları yaşıyorsanız aşağıda yer alan yorum bölümünden sorularınızı sorabilirsiniz. Böylelikle, site yönetimi veya diğer ziyaretçilerimiz tarafından yardım alma imkanını kullanabilirsiniz.

5 Yorum

  1. bahar 14 Ağustos 2013 Reply
  2. Arif 12 Kasım 2013 Reply
    • e-okulvbs.com site 12 Kasım 2013 Reply
      • cernasa 12 Haziran 2014 Reply
  3. bilgesu nacak 30 Ekim 2014 Reply

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.