E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi

E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi; e-okul sisteminin ana kısmını oluşturmaktadır. Sistem norm kadro tespiti, ücretsiz ders kitabı dağıtımı, merkezi sistem sınav planlaması ve uygulanması gibi birçok çalışmaya esas olacak öğrenci bilgilerinin MEBBİS sistemi gibi merkezi bir veri tabanında toplanarak ihtiyaçlar doğrultusunda kullanılması için başlatılan e-Okul projesinin yönetim giriş kısmıdır.

e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi Girişi

İlgili okulların işlem yapacağı ekranlar internet tabanlı olduğundan bilgisayarınızda bulunan web tarayıcınızı kullanarak adres çubuğuna http://e-okul.meb.gov.tr yazınız veya aşağıdaki resme tıklayarak ekrana giriniz.

e-okul yönetim bilgi sistemi

Sisteme Giriş

Gelen ekranın sağ tarafında bulunan kullanıcı girişi çerçevesindeki Giriş Kodu, Kullanıcı Adı ve Şifre alanlarını doldurunuz.

Burada Kullanıcı girişi menüsü altında bulunan alanlar;

 • Giriş Kodu: Giriş kodu alanına, bu alanın üstünde bulunan rakamı yazınız. Her bağlantıdabu rakam değişecek ve yeni rakamı bu kutucuğa yazmanız gerekecektir.
 • Kullanıcı Adı: İlgili birimce verilmiş olan verilmiş olan Kullanıcı Adını ilgili kutucuğa yazınız.
 • Şifre: İlgili birimce verilmiş olan şifreyi bu kutucuğa yazmanız gerekmektedir.Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda e-okul Modülleri görülmektedir. Bu kısımda kullanıcı; şifre değişikliği yapabilir, e-okul haberlerine yada diğer bilgilere erişebilir.

e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi Menü Özellikleri

Menü, mevcut kullanıcı yetkilerinizle yapabileceğiniz işlemlerin görüntülendiği yerdir. Herhangi bir modüle girdiğinizde, modülün sayfalarının içinden sizin kullanabilecekleriniz sistem tarafından tespit edilip modül menüsünde görüntülenmektedir. Modülü kullanarak yapabileceğiniz işlemler, kullanım kolaylığı açısından gruplanmıştır.Bu gruplama birbiriyle ilişkili işlemler aynı grup altında toplanarak yapılmıştır. Modül ilk açıldığında modül menüsünde sadece grup isimlerini göreceksiniz. Örneğin e-Okul Kurum İşlemleri Modülü’ne ilişkin menüde;

 • Okul Bilgileri
 • Bilgi Giriş İşlemleri
 • Şube İşlemleri
 • Resim İşlemleri

grupları yer almaktadır.

“Okul Bilgileri” grubunun altında ise;

  • Okul Bilgileri Güncelle
  • Öğretim Şekli Güncelle

sayfaları yer alır.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.