Güvenlik Soruları Cevaplamadan E-Okul’a Giriş

E-Okul sistemine veli veya öğrenci girişi yaparken sistem sizden bazı güvenlik sorularına cevap vermenizi istemektedir. Masaüstü bilgisayarınızdan veya laptopunuzdan sisteme girerken 2 aşamalı bir giriş yaparsınız. Ancak güvenlik sorularına cevap vermeden de e-okul sistemine veli veya öğrenci girişi yapabilirsiniz.

e-okul kolay giriş

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nin giriş aşamasının ilk adımında resimdeki güvenlik rakamları, öğrenci TC Kimlik No ve öğrenci okul numarası bilgileri istenir. Bu adımdan sonra ise E-Okul VBS Güvenlik Ekranı bölümüne gelirsiniz. Bu ekranda da öğrenci resmi seçmeniz istenir ve 2 adet güvenlik sorusu cevaplamanız istenir.

Bazı veliler ve öğrenciler için bu kadar fazla giriş adımı ve kontrolü olması fazla gelebilmektedir. Bu sebeple bu yazımızda güvenlik soruları cevaplamadan e-okul girişinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi verilmektedir.

Güvenlik Sorularının Cevaplamadan E-Okul’a Nasıl Girebilirim?

Güvenlik soruları olmadan e-okul girişi yapabilmenin yolu mobil cihazlardan e-okul girişi yapmaktır. Mobil cihazlar yani internete girebilen cep telefonu veya tabletler aracılığıyla e-okul girişi yaparsanız giriş aşamalarından ilkinin aynı olduğunu fakat ikinci aşamada sadece fotoğraf seçimi olduğunu göreceksiniz.

Fotoğraf Seçimi Yapmadan E-Okul Girişi Mümkün Mü?

Fotoğraf seçimi yapmadan e-okul girişi mümkün değildir. Masaüstü, laptop veya mobil cihazlardan bağlanmanız durumu değiştirmeyecektir. Zaten fotoğraf seçimi esasında zor olmayan ve güvenlik açısından asgari olarak bulunmasında fayda bulunan bir adımdır.

1 Yorum

  1. neşe 05 Aralık 2013 Reply

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.