MEB Tarafından Engellenmemiş Ateş ve Su Oyunu

MEB tarafından engellenmemiş ve yasaklanmamış olan Ateş ve Su oyunununu burada oynayabilirsiniz. Ateş ve Su Oyunu internette çocukların ve öğrencilerin oynamayı en çok sevdiği oyunlardan bir tanesidir. Oldukça sürükleyici olan bu oyunda, ateş ve su karakterlerinin ekranın bir ucundan diğer ucuna gitmesine yardımcı oluyorsunuz.


Ateş ve Su Oyunu Hakkında Kısa Bilgiler

Oyunun orjinal ismi “Fireboy and Watergirl” şeklindedir. Türkçeye çevirecek olursak oyunun gerçek ismine “Ateş Çocuk ve Su Kız” da diyebiliriz. Oyunun tasarımı Oslo Albet tarafından yapılmış olup bölümlerin tasarımı Jan Villanueva ve Oslo Albet’e aittir.

Oyunda farklı seviyeler bulunmakta olup bir uçtan bir uca iki kahramanı ulaştırmanız gerekmektedir. Karşınıza çıkan su, ateş ve çamur engellerine takılmamalısınız. Ateş engeli mavi kahramanımızı, su engeli de kırmızı kahramanımızı öldürmektedir. Çamur engeli ise her iki kahramanı da öldürmektedir. Engellerin üstünden atlayarak can kaybetmekten kaçınmalısınız.

Oyunda karakterleri nasıl hareket ettirebilirim?

Ateş Çocuk’u hareket ettirmek için sağ, sol ve yukarı yön tuşlarını kullanmanız gerekiyor. Su Kız için ise A, W ve D tuşlarını kullanmalısınız. Bu tuşlar ile kahramanlarımızı hareket ettirerek çıkışa kadar gitmelisiniz. Ateş ve Su Oyunu’nu diğer oyunlardan farklı kılan en önemli özelliği, bir bölümü bitirmek için iki kahramanın birbirine yardım etmesi gerekliliğidir. Bu yüzden oyunu tek başınıza oynuyorsanız 2 elinizi de kullanmanız gerekli. Eğer 2 elimi kullanamam diyorsanız 2 kişi olarak da bu oyunu oynayabilirsiniz. Böylece bir kişi Ateş Çocuk, bir kişi de Su Kız olabilir.

Oyunu oynarken nelere dikkat etmeliyim?

Ateş ve Su Oyunu içerisinde pek çok tuzak bulunmaktadır. Bunlar en çok su gölleri ve çamur gölleri şeklindedir. Ateş Çocuk’u mavi göle, Su Kız’ı da kırmızı göle değdirmemeye çalışın. Bunun yanında çamur gölüne her ikisini de değdirmemelisiniz. Aksi takdirde kahramanlarımızın canı gidecektir ve oyuna tekrar başlamanız gerekecektir.

Oyun içerisinde elmasları mümkün olduğunca çok toplamaya çalışmalı ve olabildiğince kısa sürede level atlamaya çalışmalısınız. Bunları yapınca bölümlerde toplayacağınız puanlar artacaktır.

İyi eğlenceler.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.