MEB Tarafından Engellenmeyen Mario Oyunu

MEB tarafından engellenmeyen Mario Oyunu için sayfamızı kullanabilirsiniz. Mario oyunu geçmiş yıllarda oldukça popüler olan ve dünyaca meşhur bir oyundur. Oyun içerisinde Mario isimli kahraman ile farklı seviyeleri geçmeye çalışıyoruz. Oyunun kurallarını ve oyun içerisinde yer alan temel figürleri alttaki başlıklarda bulabilirsiniz.


Mario Oyunu Kuralları

Mario oyununun kahramanı Mario isimli bıyıklı ve tombul bir tesisatçı ustasıdır. Oyunda yön tuşlarıyla hareket edersiniz. Amacınız en sağa doğru gitmek ve bölümü bu şekilde bitirmektir. Ancak, sizi bu amacınıza ulaşmaktan alıkoyacak bazı engeller vardır. Bunlar mantarlar, kaplumbağalar, insan yiyen çiçekler ve uçurum boşluklarıdır.

Mantarlar: Mantarlara değerseniz can kaybedersiniz. Bir mantar size yaklaşırken yukarı tuşuyla tepesine basmaya çalışın. Bu sayede mantar etkisiz hale gelecektir.

Kaplumbağalar: Kaplumbağalar da mantarlar gibi değmeniz halinde size 1 cana malolur. Mantarların aksine kaplumbağaların tepesine basmanız durumunda kaplumbağa etkisiz hale gelmez ancak kabuğuna çekilir. Bir kaplumbağanın tekrar tepesine zıplarsanız temas ettiğiniz uca göre sağa veya sola olacak şekilde yatay fırlatma yapabilirsiniz. Bu hareket eğer size yaklaşan mantar varsa etkili bir hareket olur çünkü değmesi halinde mantarı etkisiz hale getirecektir. Ancak, bunu yaparken dikkatli olun çünkü bir borudan sekip sizin üzerinize gelebilir ve Mario’ya değerse bu sefer Mario can kaybedecktir. Bunun dışında, eğer bir kaplumbağaya aşağıdan zıplayarak vurursanız kaplumbağa aşağı düşer ve bu şekilde etkisiz hale gelir.

İnsan Yiyen Çiçekler: İnsan yiyen çiçekler yeşil boruların içinde gizlenmiştir. Bir borunun üzerinden zıplarken veya borunun üzerine çıktığınızda insan yiyen çiçeklere karşı dikkatli olmalısınız. Mario eğer bu çiçeklere değerse 1 canı gidecektir.

Uçurum Boşlukları: Uçurum boşluklarına dikkat etmezseniz aşağı düşersiniz ve 1 canınız gider. Uçurum boşluğunu geçmek için sağ okla boşluğa yaklaşırken tam sınırdayken yukarı tuşuna basarak boşluğun üzerinden atlamalısınız. Ancak, bazı boşluklardan sonra hemen başka bir boşluk da gelebilir. Bu sebeple, zıpladıktan sonra sağ tuşa fazla basmamakta fayda bulunmaktadır.

1 Yorum

  1. kûbra 29 Haziran 2015 Reply

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.