Mobil Cihazlardan E-Okul Masaüstü Sitesi Girişi

E-Okul masaüstü sitesi görünümü, mobil cihazlar üzerinden sistemi kullanmak isteyen veli ve öğrenciler tarafından talep edilebilen bir özelliktir. Mobil cihazlardan E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne girmek istediğiniz durumlarda tarayıcınız sizi otomatik olarak mobil görünüme götürecektir. Telefon veya tablet ile e-okul girişi yapmak isterseniz aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır.

e-okul mobil görünüm

E-Okul Masaüstü Görünümü Neden Talep Ediliyor?

Veliler ve öğrenciler bazen mobil görünüm yerine masaüstü görünüm ya da bir diğer deyişle PC görünümü tercih etmektedirler. Bu tercihin sebebi kişiden kişiye değişebilmekte olup genellikle görsel bir tercih veya kullanım alışkanlıklarına bağlı tercihlerden kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte, mobil ortamda masaüstü görünüme kıyasla bazı ekran ve menüler elimine edilmiştir. Veli ve öğrenciler e-okul masaüstü görünümünü, mobil ortam için elimine edilmiş bir ekranı görmek amacıyla da isteyebilmektedir.

E-Okul Masaüstü Sitesi Nasıl Açılır?

E-Okul Masaüstü sitesini açmanız için yapılması gerekenler adım adım aşağıda anlatılmıştır.

1. Google Chrome Uygulamasını İndirin

E-Okul PC görünümünü elde edebilmek için tarayıcı olarak Google Chrome uygulamasını kullanmanız gerekecektir çünkü Apple cihazlar için Safari uygulaması bu özelliği desteklememektedir. Android cihazlarda zaten Safari varsayılan tarayıcı olmadığından böyle bir yüklemeye gerek kalmayabilir ancak Android cihaz kullanmakta olmanıza rağmen Google Chrome tarayıcınız yoksa sizin de bu uygulamayı indirmeniz gerekecektir.

google chrome uygulamasi

2. Google Chrome ile E-Okul Giriş Ekranına Gelin

Google Chrome tarayıcısını kullanarak “e-okul veli bilgilendirme sistemi giriş” ekranına geliniz. Bu ekrana ulaşabilmek için ana sayfamızda bulunan E-Okul Veli Girişi veya E-Okul Öğrenci Girişi bağlantılarını kullanabilirsiniz. Giriş ekranına geldiğinizde aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran görüntüsüyle karşılaşacaksınız.

e-okul vbs mobil görünüm

3. Masaüstü Sitesi İste Seçeneği

Sayfa açıldıktan sonra ekranın üst tarafında adres çubuğunun yanında bulunan açılır menü ikonuna tıklayınız. Açılır menü içerisinde alt sıralarda Masaüstü Sitesi İste yazısını göreceksiniz. Bu yazıya dokunarak mobil görünümden masaüstü görünüme geçmiş olacaksınız ve E-Okul Masaüstü sitesi erişimi mobil cihazınızdan mümkün hale gelmiş olacak.

masaüstü sitesi iste seçeneği

4. E-Okul Masaüstü Sitesi Görünümü

“Masaüstü Sitesi İste” seçimini yapmanızla birlikte E-Okul masaüstü sitesi görünümünü elde etmiş olacaksınız ve aynen PC veya laptopunuzda olduğu gibi e-okul ekranlarını kullanabileceksiniz.

e-okul masaüstü sitesi görünümü

5 Yorum

  1. neşe 16 Aralık 2013 Reply
  2. Cenk 11 Mayıs 2014 Reply
  3. fatih 05 Eylül 2014 Reply
  4. E okul 31 Ağustos 2015 Reply
  5. Melis 01 Eylül 2015 Reply

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.